
Growth regulator
TRINESTAR
Plant Growth Regulator
Trinexapac-ethyl 250 g/L
TRINESTAR is a plant growth regulator for crop height reduction, which can lead to lodging control and yield protection in all varieties of winter wheat and spring wheat, winter and spring barley, winter and spring oats, rye, triticale, durum wheat and grassland seed crops.
- Țară
- Regatul UnitAprobat
- Formulare
- Emulsifiable Concentrate (EC)
- Dimensiuni de ambalare
- 1L
Afișarea textului în limba sursă
Utilizări cheie· 3
- Crop height reduction
- Lodging control
- Yield protection

Înregistrare în Regatul Unit
Înregistrare, documente și utilizări aprobate pentru această piață.
Înregistrare în Regatul Unit
- Țară
- Regatul UnitAprobat
- Număr de înregistrare
- Nu este publicat
Etichetă și siguranță
Utilizări aprobate
10 crops
Durum wheat0.4 L/ha
Grassland (seed crops)0.8 L/ha
Rye0.4 L/ha
Spring barley0.5 L/ha
Spring oats0.4 L/ha
Spring wheat0.4 L/ha
Triticale0.4 L/ha
Winter barley0.6 L/ha
| Cultură | Doză |
|---|---|
| Durum wheat | 0.4 L/ha |
| Grassland (seed crops) | 0.8 L/ha |
| Rye | 0.4 L/ha |
| Spring barley | 0.5 L/ha |
| Spring oats | 0.4 L/ha |
| Spring wheat | 0.4 L/ha |
| Triticale | 0.4 L/ha |
| Winter barley | 0.6 L/ha |
Detalii produs
Emulsifiable Concentrate (EC)
| Substanțe active | Concentrație |
|---|---|
| Trinexapac-ethyl | 250 g/L |
Dimensiuni de ambalare
- 1L
Găsiți mai multe produse
Alte produse growth regulator înregistrate pentru aceleași culturi.


